שיעור טיסה

לשיעור טיסה ישנן שתי משמעויות. האחת שיעור טיסה חד פעמי המשמש כטיסת היכרות, והשנייה שיעור כחלק מקורס טיס אותו עושה אדם על מנת לקבל רישיון טיס אזרחי. שיעור טיסת היכרות הוא דוגמית ממה שחווה אדם בקורס טיס, אך אין זה אומר שהוא לא משמעותי.

כמה זמן נמשך השיעור?

טיסה אחת אורכת בדרך כלל בין 45 דקות לשעה, אך כאשר מדובר על טיסת היכרות ניתן להזמין שיעורים ארוכים יותר או קצרים יותר. השיעור מורכב גם מתדריך ותחקיר לאחר הטיסה, דבר אשר לוקח זמן נוסף.

באילו מטוסים מתבצעים שיעורי הטיסה

בדרך כלל יתבצע שיעור טיסה במטוס קל מסוג ססנה 152. שינויים בסוג המטוס יושפעו ממשקל וגובה של האדם המעוניין בשיעור טיסה. למשל אדם בעל משקל גבוהה מ- 90 ק”ג, יעשה את שיעור הטיסה על מטוס מדגם ססנה 172 שהוא מטוס מרווח יותר.

האם שיעור טיסה מקנה הסמכה כלשהי?

שיעור טיסה במסגרת טיסת היכרות מאפשר למדריך ללמוד מהם כישורי התלמיד, ולקבוע האם הם מאפשרים לו ללמוד טיס בקורס מקצועי על מנת להוציא רישיון לטיסה. אם אכן מתאים האדם, נקבעת גם רמת הקושי איתה יוכל להתמודד התלמיד בקורס, ומסיבה זו בתי הספר לטיס ממליצים על עריכת טיסת היכרות לאנשים המעוניינים להירשם לקורס טיס.

למה צריך שיעור טיסה

אם שיעור הטיסה לא מאפשר לנו לטוס בצורה עצמאית ובאופן חוקי, מדוע כדאי לעשות אותו? שיעור טיסה חד פעמי הנותן למדריך אינדיקציה לגבי יכולותיו של התלמיד, ומספק הנאה למתנסה, יכול גם לעזור לאלו שמתלבטים האם להמשיך בתחום ולהפוך אותו לחלק גדול יותר בחיים שלהם. כמו כן, שיעור טיסה יכול להיות מתנה מקורית ומיוחדת אליה אף אחד לא יתנגד.

שיעורי טיסה מתבצעים על ידי מדריכים מנוסים אשר נותנים לנו ביטחון בעצמנו, והופכים את החוויה שתוכננה להיות חד פעמית לתחביב חדש ומהנה.