ש- מהם תנאי הקבלה לקורס טיס פרטי?
ת- עליך להיות בן 16 ומעלה, בריא וללא עבר פלילי על מנת לקבל רישיון מתלמד ולהתחיל ללמוד לטוס.

ש- כמה יעלה לי קורס טיס פרטי?
ת- זו שאלה מאוד כללית והתשובה עליה היא מאוד אינדיבידואלית. זה תלוי בכמות השעות שתצטרך לעשות על מנת לסיים את הקורס, כמות הפעמים שתיגש לתיאוריות. זה אפילו תלוי במשקל שלך ובסוג המטוס שעליו תטוס. מדובר בכמה עשרות אלפי שקלים אבל מחיר קבוע ומדוייק מאוד קשה לחזות.

ש- כמה שעות לוקח להשלים קורס טיס פרטי?
ת- על פי החוק, קורס טיס פרטי דורש 40 שעות טיסה מינימום. בפועל, אף אחד לא מסיים קורס טיס ב- 40 שעות. המצטיינים יכולים לסיים אותו ב- 58 שעות, אבל זה תלוי בכמות הזמן שמשקיעים בחזרה על החומר, למידה בבית, למידה לפני ואחרי כל שיעור וכד', ויש כאלה שיכולים להגיע גם ל- 100 שעות. זה מאוד אינדיבידואלי.

ש- האם בית הספר עוזר לי למצוא עבודה בסוף הקורס?
ת- גם זה תלוי. אנחנו לא יכולים להתחייב שבסוף הקורס תוכל להתקבל לעבודה בחברות התעופה השונות, אבל אנחנו כן יכולים להתחייב שבמידה ותרצה לעסוק בהדרכת טיסה, אתה תמיד תהיה בעדיפות ראשונה אצלינו על פני מישהו שלא השלים רישיון טיס בבית הספר שלנו.

ש- מהן האופציות העומדות לרשותי ברגע שיש לי רישיון מסחרי?
ת- עם רישיון מסחרי אתה יכול לעבור בחברת תעופה מסחרית, מטוסי ריסוס, מטוסי צילום ואתה גם יכול להוציא רישיון הדרכה ולהיות מדריך טיסה.

ש- האם לקורס טיס אזרחי יכולים להתקבל רק יוצאי חיל האוויר?
ת- חד משמעית- לא!

ש- מה ההבדל בין רישיון טיס פרטי לרישיון טיס מסחרי?
ת- רישיון טיס פרטי מאפשר לך להטיס מטוס למטרות אישיות בלבד, כמו תחביב. אין לך אפשרות להטיס נוסעים בשכר. רישיון טיס מסחרי מאפשר לך להטיס נוסעים למטרות מסחריות ובשכר.

ש- האם בנוסף לחלק המעשי יש גם חלק תיאורטי?
ת- כן. בכל שלב ישנם מבחני תיאוריה שצריך לעבור בהצלחה. לקורס טיס פרטי יש 8 מבחני תיאוריה, להגדר מכשירים יש 4 מבחנים ולמסחרי יש 8 מבחני תיאוריה.

ש- מי יהיה המדריך שלי בקורס?
ת- בחירת המדריך מאוד תלויה בהעדפות האישיות שלך. האם אתה מעדיף מדריך או מדריכה? האם אתה רוצה לטוס בשבת או מעדיף שלא? כמה פעמים בשבוע אתה חושב שתרצה לטוס וכד'. לפי ההעדפות האישיות שלך נתאים לך את המדריך שמתאים לך ביותר. במקרה שלא תהיה מרוצה, תמיד ניתן לעבור למדריך טיסה אחר.

ש- איפה ניתן ללמוד למבחני התיאוריה?
ת- אפשר לבחור האם ללמוד בזמן הפנוי דרך מערכת אינטרנטית או בעזרת מורה פרטי לתיאוריה. אנו לא מספקים את השירותים האלו אצלנו אבל נדע להפנות אותך לחברות ולמורים הטובים ביותר בשוק 🙂

ש- מה זה טיסת הכרות ולמה מומלץ לעשות טיסה כזו לפני שנרשמים לקורס?
ת- טיסת הכרות היא טיסה של כ- 25 דק' שבה אתה בפועל מטיס את המטוס בליווי של מדריך טיסה. באמצעות הטיסה הזו אתה יכול להתרשם אם התחום הזה מוצא חן בעיניך ואם היית רוצה להמשיך ללימודי טיס. במידה ואתה רוצה להמשיך עלות הטיסה וזמנה מתקזזים לך מעלות הקורס וסה"כ שעות הטיסה שתצבור.

ש- מה אני צריך לעשות כדי להתחיל ללמוד טיס?
ת- כדי להתחיל ללמוד טיסה עליך להגיע לבית הספר ולמלא טפסים, שישלחו לרת"א (רשות התעופה האזרחית). פרטיך יעברו למשרד הביטחון ומשטרת ישראל לבידוק ביטחוני ורק אם אין לך עבר פלילי או תיק כלשהו במשטרה- תוכל לקבל תעודת מתלמד.
במקביל, עליך להגיע לרופא תעופתי (רשימה מפורטת של רופאים תעופתיים תוכל לקבל מבית הספר) עם תוצאות בדיקות דם, שתן וצילום חזה (את ההפניות לבדיקות האלה תוכל לבקש מרופא המשפחה שלך). הרופא התעופתי יקבע אם מבחינה רפואית אתה כשיר ללמוד טיס.
תהליך הנפקת התעודות האלה לוקח בין חודש לחודשיים וכרוך בתשלום של אגרות.

ש- אם אני מסיים את הקורס ורוצה לצבור שעות טיסה לקראת הקורס הבא, איפה ואיך אני יכול לעשות את זה?
ת- אצלינו! באים, שוכרים מטוס וטסים לארוחת צהריים בראש פינה..
בנוסף, בבית הספר יש אפשרות לצבור שעות טיסה בעלות מופחתת על בסיס מקום פנוי (ורק על C-152)

ש- איפה אני יכול לתעד את כל שעות הטיסה שלי?
ת- לכל מתלמד, ובהמשך טייס, יש לוג בוק (יומן טיסות) שבו הוא מתעד את כל הטיסות שלו. אנו מספקים בסוף הקורס הפרטי לוגבוק דיגיטלי מלא וכל טייס לאחר מכן בוחר עבור עצמו האם להמשיך להמשיך דיגיטלית או לעבור ללוגבוק ידני.